США наклали нові санкції на КНДР через запуск супутника-шпигуна — двоє підсанкційних проживають у Росії

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин та його донька разом із співробітниками Національного управління аерокосмічних технологій, Пхеньян, 23 листопада 2023 р. Фото: KCNA через AP

Сполучені Штати через запуск КНДР розвідувального військового супутника внесли до списку санкцій додатково вісім людей та одну організацію. Підсанкційні проживають зокрема у Росії, Китаї та Ірані.

Про це йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена, поширеній пресслужбою Держдепартаменту.

Зазначається, що санкції запроваджуються у відповідь на незаконний запуск КНДР, ймовірно, військового розвідувального супутника 21 листопада. У США наголошують, що під час запуску були застосовані технології балістичних ракет, що є порушенням безлічі резолюцій Ради Безпеки ООН, що безпосередньо підриває регіональну та глобальну безпеку.

На сайті Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США опублікований повний список внесених до санкцій людей. Двоє із них — громадян Північної Кореї — проживають у Москві та Владивостоку. До санкційного списку також потрапили чотири громадяни КНДР, які проживають у Тегерані, Пекіні та Шеньяні. За даними Мінфіну США, ці люди діяли на користь КНДР з метою обходу санкційного режиму.

До переліку також внесене пов'язане з КНДР хакерське угруповання Kimsuky. Ця кіберорганізація зазнала санкцій через збирання розвідувальних даних для підтримки стратегічних цілей КНДР.

Внесення до санкційного переліку означає заморожування активів у США та заборону американським громадянам та компаніям вести бізнес із його фігурантами. У заяві американського Мінфіну зазначається, що санкції вводяться з метою перешкодити протиправним діям Північної Кореї. Разом із США санкційні обмеження запровадили Австралія, Японія та Південна Корея.

Що відомо про запуск Північною Кореєю супутника-шпигуна

21 листопада КНДР запустила розвідувальний супутник. У відповідь 22 листопада Республіка Корея оголосила про часткове зупинення дії міжкорейської угоди про зниження напруженості.

26 листопада у КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США. Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

Раніше Північна Корея зробила дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник. Першу спробу запуску супутника Пхеньян здійснив 31 травня. Військові Південної Кореї тоді заявили, що снаряд був балістичною ракетою великої дальності, яка впала приблизно за 200 кілометрів від острова Еочхон у Жовтому морі. Вантаж упав в море разом з ракетою-носією. Південна Корея і США засудили запуск супутника.