Напад у центрі Парижа та заява Пентагону про Україну — головні новини ранку 3 грудня

Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky

Омбудсмен звернеться до ООН через розстріл росіянами українських військових, які здавалися у полон; Польща посилить перевірку вантажівок на українському кордоні, у центрі Парижа вбили німецького туриста з криками "Аллах Акбар" та Ллойд Остін пояснив важливість перемоги України у війніСуспільне підготувало головні новини ранку 3 грудня.

1. Україна звернеться в ООН через розстріл росіянами двох українських військових, які здавалися в полон

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернеться до міжнародних організацій, зокрема до ООН та Червоного Хреста, після того, як у мережі з'явилося відео з розстрілом українських військових, які здавалися у полон.

Лубінець висловив сподівання, що правоохоронним та розвідувальним органам України вдасться фізично встановити причетних до цього воєнного злочину.

Контекст: У суботу, 2 грудня, у телеграм-каналі Deep State з'явилося відео, на якому група військових розстрілює двох солдат, які виходять із бліндажа, і один з яких тримає руки за головою. За даними каналу, інцидент стався біля Степового на Донеччині у межах позицій 45 окремого стрілецького батальйону.

2. Польща посилює контроль вантажівок на кордоні з Україною

Державні служби Польщі посилять перевірку вантажівок на польсько-українському кордоні на вимогу транспортної галузі. Уряд Польщі також вживатиме заходів в європейських інституціях, спрямованих на усунення недобросовісної конкуренції на транспортному ринку. Міністр інфраструктури Польщі заявив також, що на саміті Транспортної ради Євросоюзу 4 грудня варто порушити питання щодо наслідків скасування вимоги про дозволи на в’їзд до ЄС для українських водіїв.

Контекст: 6 листопада польські перевізники почали блокувати рух українських вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене". Блокада триває досі.

1 грудня водії вантажівок, які очікують на перетин українсько-польського кордону у пункті пропуску “Краківець-Корчова”, оголосили голодування.

3. У центрі Парижа нападник вбив німецького туриста

У центрі Парижа неподалік Ейфелевої вежі чоловік з ножем напав на пару, унаслідок чого загинув німецький турист, ще одна жінка поранені. Нападником виявився 26-річний француз, який має психічні розлади. Його батьки іранці.

Раніше він вже притягувався до кримінальної відповідальності та є прихильником радикального ісламізму. Під час затримання підозрюваний заявив поліції, що втомився бачити, як гинуть мусульмани.

4. Голова Пентагону пояснив, чому Україна має велике значення для всього світу

Україна має вагоме значення для США і всього світу, оскільки результат російсько-української війни визначатиме глобальну безпеку на десятиліття вперед, заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Він пояснив, що Україна важлива для всього світу, оскільки війна становить серйозну й пряму загрозу безпеці в Європі та за її межами та є прямим викликом для НАТО. Окрім того, навмисна жорстокість Кремля є нападом на цінності демократії та порушує міжнародний порядок, заснований на випрацюваних правилах.