Росіяни розстріляли двох українських військових, які здавалися в полон. Офіс омбудсмана звернеться до ООН

Оновлено
Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець під час груглого столу членів "Ради національних спільнот України", в Києві, 30 вересня 2022 року, фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернеться до міжнародних організацій, зокрема до ООН та Червоного Хреста, після того, як у мережі зявилося відео з розстрілом українських військових, які здавалися у полон. В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердили розстріл двох українських військовополонених російськими військовими. Офіс генпрокурора розпочав розслідування після розстрілу двох українських військових групою російських солдатів на Донеччині.

Про свій намір омбудсман написав на офіційній сторінці у Telegram.

До цього на телеграм-каналі Deep State з'явилося відео, на якому видно, як група військових розстрілює двох солдат, які виходять із бліндажа, і один з яких тримає руки за головою.

За даними каналу, інцидент стався біля Степового на Донеччині у межах позицій 45 окремого стрілецького батальйону.

"На відео чітко всі можуть побачити, що українські військові виконують усі необхідні речі, які показують, що вони без зброї, що вони здаються в полон і не несуть жодної загрози для російських військових. Отже, їх автоматично повинні були взяти в полон і надати статус військовополонених", — прокоментував відповідну інформацію Лубінець.

Він також висловив сподівання, що правоохоронним та розвідувальним органам вдасться фізично встановити причетних до цього воєнного злочину.

"РФ повинна понести покарання за кожен подібний випадок страти українських військових, які здаються у полон. Зазначу, що вони не поодинокі – це вбивство і бійця Олександра Мацієвського та інших військових, які здавалися у полон", — додав омбудсман.

Управління стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердило розстріл двох українських військовополонених

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердили розстріл двох українських військовополонених російськими військовими.

"За підтвердженою інформацією, російські окупанти вкотре підступно розстріляли беззбройних солдат", — йдеться у заяві Страткому ЗСУ.

Речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун нагадав, що подібні злочини не мають строку давності. Всі докази будуть передані у відповідні міжнародні інституції, які займаються воєнними злочинами.

Офіс Генпрокурора розпочав досудове розслідування розстрілу українських військовополонених

Офіс Генпрокурора розпочав розслідування після розстрілу двох українських військових групою російських солдатів на Донеччині.

"За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України)", — повідомили в ОГПУ.

Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин, наголосили в Офісі Генпрокурора.