У США стартувала найбільша за 40 років модернізація оборонної промислової бази

Працівниця переміщує 155-мм артилерійський снаряд M795 під час виробничого процесу на заводі боєприпасів, Пенсільванія, 13 квітня 2023 р. Фото: AP / Matt Rourke

Сполучені Штати почали проводити наймасштабнішу модернізацію оборонної промислової бази за останні чотири десятиліття.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час виступу на форумі Фонду імені Рональда Рейгана.

"Ми почали те, що армія називає наймасштабнішою модернізацією нашої оборонної промислової бази майже за 40 років. Близько 50 млрд доларів підуть на нашу оборонно-промислову базу. І це створить, чи підтримає десятки тисяч американських робочих місць у більш ніж 30 штатах. Йдеться про виробництво ракет в Аризоні, автомобілів у Вісконсині та Індіані, а також артилерійських снарядів у Пенсільванії, Огайо та Техасі", — сказав Остін.

Глава Пентагону уточнив, що Сполучені Штати найближчими роками збільшать виробництво артилерійських боєприпасів у чотири рази.

"За нинішньої адміністрації виробництво артилерійських снарядів у США не просто збільшиться. Воно не просто подвоїться. Воно збільшиться вчетверо", — заявив Остін.

Він також зазначив, що високі темпи використання артилерії в Україні переконливо доводять потребу великих інвестицій у розробку боєприпасів.

"Порівняно з оборонним бюджетом п'ятирічної давності, зараз ми вкладаємо майже на 50 відсотків більше коштів у їхнє виробництво", — додав він.

Глава Пентагону також повідомив, що додаткові бюджетні асигнування створять нові робочі місця для американців більш ніж у 30 штатах.