Переговори щодо продовження перемир'я між Ізраїлем та ХАМАСом зайшли в "глухий кут" — Офіс Нетаньяху

Палестинці переміщуються на захід Сектору Гази, ховаючись від бомбардувань, 2 грудня 2023 року. Фото: AP

Ізраїльську переговорну групу в Катарі відправили додому, оскільки переговори про продовження перемир'я зайшли в "глухий кут".

Про це повідомляє The Times of Israel з посиланням на Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху.

"Через глухий кут у переговорах і за вказівками прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу глава Моссаду Девід Барнеа наказав переговорній групі в Досі повернутися додому", — йдеться у заяві Офісу.

Там також зазначили, що ХАМАС не виконав своїх зобов'язань за угодою, яка включала звільнення всіх жінок і дітей, які були в списку, наданому угрупованню.

Як пише The Times of Israel, на момент зриву перемир'я в заручниках терористичних угруповань Гази залишалося 136 осіб — 114 чоловіків, 20 жінок і двоє дітей. Переважна більшість заручників, 125, є ізраїльтянами. Одинадцять є іноземними громадянами, зокрема вісім з Таїланду.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікувалось, що в межах дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.