СБУ вперше розповіла, як снайпери Центру "А" воювали за фортецю Бахмут

. Солдат в камуфляжі зі зброєю, ілюстративне фото AP /Martin Meissner

Служба безпеки України вперше розповіла, як снайпери Центру спеціальних операцій "А" воювали за "Дорогу життя" під Бахмутом навесні 2023 року.

Про це йдеться у фільмі “Бахмут. Дорога життя” із документального циклу “СБУ. Спецоперації перемоги”, повідомили у пресслужбі СБУ.

Розповідається, що спецпризначенці СБУ разом із Силами оборони довгий час утримували цю важливу логістичну артерію, щоб виграти час для перегрупування військ Сил оборони України та щоб не дати ворогу просунутися вглиб України.

"Наші Сили оборони зробили все можливе і неможливе, щоб втримати фортецю Бахмут. Разом із ними активно працював Центр спеціальних операцій "А" CБУ. У складі малих тактичних груп наші снайпери прикривали військових на тому напрямку", — розповів голова СБУ Василь Малюк.

Також бійці СБУ виконували під Бахмутом контрснайперську, контрдиверсійну роботу та корегування вогню для ЗСУ. За словами Василя Малюка, більшість снайперів ЦСО "А" СБУ є чемпіонами світу зі снайпінгу. І завдяки своїй високій кваліфікації виконують найскладніші задачі під час війни.

"Це ті, хто жалить голкою прямо в серце. Це унікальна й філігранна робота. Вони дістають топових негідників з реально великих дистанцій. І вони це роблять постійно, стало, ефективно", – наголошує Голова СБУ.

Важливу роль у боях на Донеччині зіграли також FPV-дрони. Спецпризначенці СБУ одними з перших почали використовувати їх для бойової роботи, попередньо вдосконалюючи та адаптуючи під конкретні задачі.

За словами Василя Малюка, рішення посилити снайперів СБУ бойовими групами з FPV-дронами було прийняте під час його візиту у Бахмут.

"СБУ є лідером за кількістю знищеної бронетехніки з допомогою ударних безпілотників. Одна з наших груп за чотири бойових виходи повністю знищила 79 одиниць техніки. Дрон, який вартує від 450 до двох тисяч доларів, палить багатомільйонний танк. Це дуже зрозуміла арифметика, яка доводить ефективність дронів", — зазначив керівник СБУ.

На переконання Василя Малюка, нові технології надають перевагу на полі бою, саме тому СБУ активно їх використовує та розвиває.

"У лавах СБУ ми виростили ціле покоління унікальних операторів бойових дронів. Окремі з них – Герої України", — наголошує Василь Малюк.

Фільм "Бахмут. Дорога життя" випущений у річницю загибелі легендарних снайперів ЦСО "А" СБУ Дмитра Каплунова і Дениса Волочаєва, також присвячений снайперу Олександру Вдовиченку, чиє імʼя навіки закарбовано в історії ЦСО "А", та вшановує памʼять всіх загиблих співробітників СБУ та воїнів Сил оборони, котрі віддали своє життя за свободу, незалежність і процвітання України.

У першому фільмі циклу "СБУ. Спецоперації перемоги" розкриваються подробиці підготовки операцій Служби безпеки України зі знищення Кримського мосту.