США передали Україні додаткові трансформатори, які посилять надійність енергопостачання взимку

. Ілюстративне фото: АР

Сполучені Штати надали Україні два автотрансформатори.

Про це повідомили у пресслужбі "Укренерго".

Як зазначили в компанії, міжнародні партнери продовжують вкладатися у безпеку та стійкість української енергосистеми.

"Ще два нові потужні автотрансформатори працюватимуть в українській мережі та посилять надійність енергопостачання споживачів взимку", — вказали у пресслужбі.

В "Укренерго" висловили вдячність уряду і посольству США, а також USAID "Проєкт енергетичної безпеки" за допомогу в придбанні та доставленні ключового обладнання, яке необхідно українській енергетичній інфраструктурі у період високих зимових навантажень.

Своєю чергою пані посол Сполучених Штатів Бріджит Брінк наголосила, що у той час, як Росія посилає ракети та безпілотники на енергетичну систему України, США допомагають зберігати потужності.

"Разом з "Укренерго" ми доставили два автотрансформатори, аби підтримати жителів України цієї зими. Далі буде більше", — додала дипломатка.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист енергооб'єктів й важливо вчасно провести всі заплановані заходи.