В Україні вже відновили до 60% пошкоджених електромереж — Шмигаль

. Електроопора. Ілюстративне фото: УНІАН

В Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.

"Продовжуємо кампанію з відбудови енергетики. Національна компанія "Укренерго" виконала близько 60% запланованих робіт із відновлення мереж. Рухаємося чітко в межах графіків", — сказав він.

У підсумку, за словами прем'єра, планується додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності.

"Від початку року відремонтовано 14,5 тис. км повітряних ліній, низку підстанцій та електрообладнання. Забезпечується посилений захист для енергооб’єктів. Одночасно ведуться роботи з підготовки до зими теплоенергетики. Ремонти ТЕЦ, котелень, ТЕС відбуваються в плановому режимі", — сказав Шмигаль.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".