Поставки Україні нових авіабомб великої дальності зі США перенесли на наступний рік — Reuters

Ілюстративне фото: AP

За даними Пентагону, Україна лише наступного року отримає свою першу велику партію авіабомб (GLSDB), які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 100 миль, що дорівнює 160 кілометрам.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на осіб, ознайомлених із ситуацією.

Зазначається, що Україна потребує GLSDB для збільшення обмеженої кількості ракет ATACMS радіусом дії 100 миль, які надіслали США.

"Це дозволить українським військовим вражати цілі на удвічі більшій відстані, досяжній ракетами, які зараз випускаються з ракетно-ракетної системи високої мобільності (HIMARS), що постачається США, і змусить Росію перемістити свої запаси ще далі від лінії фронту", — пише видання.

Однак люди, обізнані з поточними термінами, зазначили, що доставка до США компанією Boeing, головним підрядником GLSDB, відбудеться наприкінці грудня, після чого знадобиться ще кілька місяців випробувань перед подальшою відправкою в Україну.

GLSDB — малогабаритні високоточні боєприпаси, фактично — крилата бомба. GLSDB створені Boeing спільно з компанією SAAB і перебувають у розробці з 2019 року. GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном M26. Боєприпас може вражати цілі на відстані 150 км.

GLSDB можна стріляти з ракетних установок, таких як система Himars, яку США вже поставили Україні. Бомба оснащена крилами, які дозволяють їй "ковзати" до цілі, і ракетним двигуном, що забезпечує додаткову дальність.

Це дозволяє точно наводити її на ціль, так ніби вона була запущена з літака, не наражаючи пілота на ризик, та з меншими витратами. Бомба також має передові системи відстеження, щоб зробити її більш точною, із заявленою точністю в межах ширини автомобільної шини.