Верховний суд Росії визнав рух ЛГБТ "екстремістською організацією" і заборонив його діяльність у країні

ЗМІ
Активісти за права ЛГБТ вигукують гасла під час традиційного першотравневого маршу в Санкт-Петербурзі, Росія, 1 травня 2015 рік. Фото: АР/Dmitry

Верховний суд Росії сьогодні, 30 листопада, задовольнив позов російського Міністерства юстиції про заборону та визнання екстремістською організацією "міжнародного громадського руху ЛГБТ". Це рішення набирає чинності негайно.

Про це із зали суду повідомив кореспондент видання "Медиазона".

Зазначається, що засідання суду пройшло у закритому режимі, на ньому були присутні лише представники Мін'юсту, які прийшли у медичних масках, які закривають обличчя. Усіх журналістів відправили до спеціальної зали для трансляцій, де вони чекали інформації про можливість пройти на оголошення рішення.

Усього у судді Верховного суду Олега Нефьодова пішло чотири години на розгляд цього позову.

17 листопада Мін'юст Росії подав позов до суду про визнання руху ЛГБТ "екстремістською організацією" та його заборону в країні.

Правозахисні організації зазначали, що фактично "міжнародного громадського руху ЛГБТ" не існує. У зв'язку із цим до суду не пустили ні відповідачів, ні зацікавлених осіб.

13 листопада російська делегація представила на засіданні робочої групи Ради з прав людини ООН у Женеві доповідь про заходи щодо захисту прав людини у РФ. Його зачитував заступник голови Мін'юсту РФ Андрій Логінов. У документі, зокрема, йшлося про те, що в Росії "немає дискримінації ЛГБТ-людей".

"У Росії й на рівні Конституції, і в усьому законодавстві заборонено дискримінацію за принципом сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, як і будь-яку іншу дискримінацію. А права ЛГБТ-громадян у Росії захищені відповідними законодавчими актами", — сказав Логінов виступаючи в ООН.

5 грудня минулого року в Росії набув чинності закон про заборону "пропаганди ЛГБТ". Він поширюється як у дітей, і на дорослих. Текст документа передбачає заборону "пропаганди нетрадиційних відносин", педофілії, зміни статі в інтернеті, ЗМІ, книгах, кіно та рекламі. За перший місяць після початку дії закону "Росконадзор" із грудня заблокував понад 300 сайтів із ЛГБТ-пропагандою.