Підтримують обшуки в Почаєві: в Тернополі організували мирний протест

Доповнено

У Тернополі біля Кафедрального собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії УПЦ МП знову організували мирний протест. Учасники проти того, аби на Тернопільщині існували храми московського патріархату.

Про це Суспільному розповів організатор акції Володимир Мричко.

"На фоні сьогоднішніх подій, які відбуваються в Почаєві та Кременці, ми вирішили виступити в підтримку цих подій. Відомо, що там відбуваються обшуки, є рішення суду, якщо я не помиляюсь, вже на виселення, не знаю, чи в Почаєві, в Кременці точно. І ми вирішили організуватися, прийти також в Тернополі протестувати проти московського патріархату і нагадати вкотре, що в центрі Тернополя, в центрі Галичини фактично є така культова споруда, яка належить московській церкві".

Володимир Мричко. Фото: Суспільне Тернопіль

Один з учасників акції Володимир Петришин каже, що учасники акції підтримують обшуки, які СБУ проводить у Почаївській лаврі.

"Добре, що спецслужби взялися за перевірки. Думаю, що такі візити СБУ мали б зробити і до церкви московського патріархату в Тернополі".

Протестувальники на сходах храму. Фото: Суспільне Тернопіль

Участь в акції бере два десятки людей, повідомив Суспільному Володимир Мричко.

Серед учасників чоловік з псевдо "1815". Прізвища та імені він назвав. Прийшов з плакатом "Російська церква = війна в Україні".

Чоловік з плакатом. Фото: Суспільне Тернопіль

Акції проводять регулярно, щоб привернути увагу до діяльності московської церкви в Україні, каже учасник акції Андрій Лесіцький.

Андрій Лесіцький, учасник акції. Суспільне Тернопіль

"На щастя, вже відбуваються обшуки в Почаєві, Кременці. Перевіряють, чи має ця церква відношення до московської агентури. Ми підтримуємо такі обшуки. Це давно вже треба було зробити, рік тому, а то й вісім років тому. Бо Почаїв є центром московської церкви на заході України. В Тернополі теж є така церква, центр єпархії. Тому теж потрібно проводити обшуки, щось з цим робити. Погано, коли наші церковні, архітектурні пам'ятки перебувають в російській окупації".

До церкви прийшла тернополянка Галина.

"Ви знаєте, я не настільки віруюча людина, щоб я там знала: московський, японський, паризький патріархат, мені то до лампочки. Я от прийшла, помолилася сюди, йду от повз і зайшла, помолилася. Ось Матінка Божа, прошу дуже, з дитиною".

Тернополянка Галина висловлює свою думку. Фото: Суспільне Тернопіль

На запитання, що жінка думає про обшуки в Почаєві, відповіла:

"Якщо там щось щось не те, щось познаходили, ну за це треба їх карати. Якщо там є література московська, чи може зброя — за це треба карати. І вони хай переходять, я думаю, що вони перейдуть".

Тернополянка Галина. Фото: Суспільне Тернопіль

До протестувальників представники церкви не вийшли. Суспільне телефонувало до секретаря Тернопільської єпархії УПЦ Стефана Балана.

Кореспондентка телефонує до Стефана Балана. Фото: Суспільне Тернопіль

Він ситуацію нам не прокоментував. За порядком під час акції слідкували правоохоронці, порушень не зафіксували.

Нагадаємо, зранку 30 листопада співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками в Почаївську лавру УПЦ (МП).

Також сьогодні, 30 листопада, на Тернопільщині у Кременці виконавча служба примусово повертає у власність держави Миколаївський собор.

Що відомо про мирні протести під Кафедральним собором Віри, Надії, Любові і матері їх Софії УПЦ МП в Тернополі