Співробітники СБУ прийшли з обшуками в Почаївську лавру

Оновлено

Служба безпеки проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ (МП) на Тернопільщині.

Про це повідомляють на сайті СБУ.

Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Під час обшуків. Фото: СБУ

За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ.

Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від Росії.

Обшуки в Почаївській лаврі. Фото: СБУ

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть, йдеться у повідомленні.

У межах кримінального провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Співробітники СБУ в Почаївській лаврі. Фото: СБУ

"Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України".

Співробітники СБУ проводять обшуки. Фото: СБУ

Комплексні заходи проводять співробітники СБУ в Тернопільській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Також сьогодні на Тернопільщині у Кременці виконавча служба примусово повертає у власність держави Миколаївський собор.

У Тернополі біля Кафедрального собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії УПЦ МП знову організували мирний протест. Учасники акції підтримують обшуки, які сьогодні СБУ проводить у Почаївській лаврі.

Нагадаємо, у слідчому управлінні Нацполіції Тернопільщини відкрито 12 проваджень, які стосуються господарської діяльності у Почаївській лаврі.

Читайте також

  • На Тернопільщині ректору Почаївської семінарії повідомили про підозру
  • Суд оштрафував ректора Почаївської духовної семінарії: що відомо