РФ має списки цілей, які намагається вразити "шахедами" і ракетами — Ігнат

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат, Київ, 29 серпня 2023 року. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Російські війська, які атакують Україну “шахедами” і ракетами, мають списки цілей, серед яких, зокрема,  об’єкти критичної інфраструктури та військові об’єкти.

Про це речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Цілі незмінні, об'єкти, які вони хочуть вражати — у них є великі списки. Тому, я думаю, всі цілі, зрештою, відомі і їм, і ми можемо здогадуватись. Ми не можемо офіційно про це говорити. Це і військові об’єкти, і об’єкти критичної інфраструктури”, — сказав Ігнат.

Він пояснив, що зазвичай російські військові запрограмовують кожен “шахед” на ту чи іншу ціль. За словами Ігната, дрони летять по відомих маршрутах, і кожного разу росіяни коригують ці маршрути, змінюють їх, щоб українські захисники “не очікували їх на тому напрямку, на якому вони летіли буквально вчора”.

“Такі речі відбуваються вже не вперше, бачимо, що летять з південно-східного напрямку, цього разу і Приморско-Ахтарськ, і окупований Крим. Перша хвиля була успішно знищена на Одещині. А далі вже противник по відпрацьованій схемі застосовував теж кілька напрямків. І на північні області були направлені БПЛА, знищувались, а також і захід — аж до Хмельницької області. Саме там закінчують вони свої маршрути”, — розповів Ігнат.

Він відзначив дуже ефективну роботу мобільних вогневих груп в різних регіонах.

Як повідомили у Повітряних Силах, у ніч проти 30 листопада протиповітряна оборона знищила 14 "шахедів" із 20, якими РФ атакувала Україну.