10 пошкоджених обстрілами багатоквартирних будинків відновлюють у селі під Харковом: на це спрямували 170 млн гривень

Десять пошкоджених російськими обстрілами багатоквартирних будинків відновлюють у селі Руській Лозовій під Харковом. На відбудову спрямували понад 170 мільйонів гривень з фонду ліквідації наслідків збройної агресії та бюджету Дергачівської громади.

Про це повідомив начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Будівельники вже встановили нові вікна у квартирі жительки двоповерхівки Віри Юшиної — старі вибило уламками снарядів.

Жителька Руської Лозової Віра Юшина показує пошкоджені внаслідок ударів батареї в своїй квартирі, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Вибита стіна і спальні, погоріли штори і килим, від ударів розлетілися батареї. Допомагає нам громада: зробили покрівлю будинку. Тепер утеплюють фасади, мають відновити двері", — каже Віра Юшина.

Квартира Віри Юшиної в Руській Лозовій, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

За її словами, під час окупації жінка два місяці жила у підвалі сусіднього будинку, а наприкінці квітня 2022 року, коли за село точилися бої, вирішила евакуюватися.

"Почали обстрілювати, що будинок ледь не склався. Автобусами вивозили, потім я трохи побула у знайомих, а далі у Бермінводах нас прийняв санаторій: і житло і харчування. Були там понад рік. Волонтери періодично привозили нас до села по речі, ми були у шоку: все вибите, поламане, дерева навпіл".

Віра, поки жила в санаторії, почала в'язати та передавати речі військовим — її зять служить на фронті. Юшина повернулася додому у серпні 2023 року. У селі є світло та газ, але немає води.

У побитих будинках в Руській Лозовій замінюють розбиті вікна, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Нам воду будівельники зі шлангів подають. Інколи дощову воду набираємо, де тече, підставляємо. Вогник якийсь з'явився, надія на те, що буде усе добре. Ми чекаємо на перемогу, чекаємо загальної радості", — говорить Віра Юшина.

Дві третини будівель у Руській Лозовій пошкоджені

На початку повномасштабного вторгнення два місяці село було окуповане, а після його звільнення ще пів року поруч точилися бої — нині дві третини будівель пошкоджені снарядами, розповів начальник Дергачівської військової міськадміністрації Вячеслав Задоренко.

"Програма передбачає відбудову саме на два роки. Завдання стоїть у максимально швидкі темпи провести відбудову. Роботи розпочати десь півтора місяця тому саме у Руській Лозовій. Будемо сподіватись, що до квітня встигнуть провести ремонт усіх двоповерхових будинків", — говорить Задоренко.

Відновлення будинку в Руській Лозовій, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

За його словами, до вторгнення у Руській Лозовій проживали 5,5 тис. людей.

"Сьогодні понад 1,5 тисячі людей вже повернулися до своїх осель. Селище заживлене електроенергією, і люди більш активно повертаються до населених пунктів. Паралельно ведеться робота з ремонту місцевих автошляхів, підсипка ґрунтових доріг, щоб у людей була можливість пересуватись дорогами без бруду", — сказав начальник Дергачівської МВА.

Очільник Дергачівської громади Вячеслав Задоренко, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Як триває відбудова у Руській Лозовій

Будівельники ремонтують у Руській Лозовій десять багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок російських обстрілів.

У пошкоджений обстрілами будинках в Руській Лозовій утеплюють фасад та замінюють вікна, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Цей будинок ми почали відновлювати з 1 жовтня, і завершимо роботи на початку грудня. Щодо інших будинків — працюємо з початку листопада. Там відремонтуємо покрівлі, зруйновані вибухами, і частково замінимо вікна — там, де люди проживають. Також невеличкі роботи щодо внутрішнього оздоблення, переніс газових труб", — говорить виконроб Дмитро Ткаченко.

Виконроб Дмитро Ткаченко, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

За словами виконроба, складнощів з ремонтами немає, але не вистачає будівельників. В Руській Лозовій потребують зварювальників, покрівельників та різноробів.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube