США запровадили чергові санкції проти людей і компаній, які працювали на військові потреби Ірану

Міністерство фінансів Сполучених Штатів. Фото: Associated Press

Уряд США 29 листопада запровадив новий пакет санкцій проти двох десятків фізичних осіб і організацій в Ірані та інших країнах, які забезпечували фінансовий прибуток іранського режиму й зокрема його армії.

Про це йдеться у пресрелізі Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

"Сьогодні OFAC запровадив санкції проти понад 20 фізичних та юридичних осіб за їхню участь у фінансових схемах на користь Міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення Збройних сил Ірану (MODAFL), Генерального штабу Збройних сил Ірану (AFGS) і Корпусу вартових ісламської революції — Сил Кудс (IRGC-QF)", — йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що завдяки цим схемам, Іран отримував мільярдні прибутки через продаж товарів. Ці кошти йшли на фінансування діяльності Ірану щодо дестабілізації в регіоні, а також підтримки цілої низки регіональних проксі-угруповань, в тому числі ХАМАС і Хезболли.

У Мінфіні Сполучених Штатів зауважили, що іранський режим використовує заплутані мережі іноземних підставних компаній і брокерів для здійснення незаконної комерційної діяльності та використання міжнародної фінансової системи.

Серед іноземних компаній, які забезпечують доходи на військові потреби іранського режиму, вказані компанії з Гонконгу та Об’єднаних Арабських Еміратів, які забезпечують продажі на мільярди доларів клієнтам у Європі та Східній Азії.

27 жовтня США запровадили нові санкції проти палестинського угруповання ХАМАС та представників іранського "Корпусу вартових ісламської революції".