Столтенберг — про залежність Росії від Китаю: "Рік за роком Москва віддає своє майбутнє в заставу Пекіну"

Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Росія внаслідок війни проти України стала більш залежною від Китаю.

Про це політик повідомив після засідання Ради Україна-НАТО.

"Рік за роком Москва віддає своє майбутнє в заставу Пекіну", — зазначив Столтенберг, наголосивши, що через свою агресію РФ стала значно слабшою у військовому, політичному та економічному планах.

Генсек Альянсу підкреслив, що Росія втрачає вплив не лише в Україні, а й на Кавказі та в Центральній Азії. Водночас доходи Москви від продажу нафти та газу падають, а російські банківські активи перебувають під санкціями.

"Понад тисячу іноземних компаній припинили або скоротили свою діяльність в країні, а 1,3 мільйона людей виїхали з РФ минулого року", — додав політик.

У липні американська розвідка інформувала, що Китай допомагає Росії обходити західні санкції та, ймовірно, надає військові технології та технології подвійного призначення для використання проти України.

Позиція Китаю стосовно війни РФ проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов'язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

При цьому глава КНР уникає контактів з українським колегою. За період повномасштабної війни Сі один раз поговорив із президентом Володимиром Зеленським телефоном, тоді як двічі зустрівся з Путіним та провів із ним близько десятка телефонних і відео переговорів.