Угорщина ніколи не надсилатиме зброю в Україну — Сіярто

Фото: AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна ніколи не надсилатиме зброю в Україну.

Про це він сказав в інтерв'ю CNBC.

Він зазначив, що Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу та "оплачує роботу багатьох закладів у західній частині України".

"Чого ми ніколи не робили і робити не будемо, так це постачання зброї, тому що ми віримо, що замість зброї в цей регіон має бути принесений мир. І чим більше буде доставлено зброї, тим довше триватиме війна. Зараз, чим довше триватиме війна, тим більше людей гине", — сказав він.

Сіярто додав, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрічався з президентом Росії Путіним у жовтні, щоб з'ясувати, чи є можливості для миру.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не перестане блокувати військову допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів євро у рамках Європейського фонду миру.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.