Кулеба наголосив на необхідності створення спільного європейського оборонного простору

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Конференції з відновлення України, 21 червня 2023 року, Лондон, Велика Британія. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Фото: AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив на необхідності створення спільного європейського оборонного простору, "де країни будуть рівними й де буде скоординована політика оборонних галузей".

Про це Дмитро Кулеба сказав під час спільної пресконференції з главою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем.

"Я наголосив на необхідності створення спільного європейського оборонного простору, де країни будуть зрівняні, де буде скоординована політика оборонних галузей, де всі процеси будуть синхронізовані та впорядковані. Це дозволить Європі в принципі не тільки стабільно підтримувати Україну, але й підтримувати власний курс, власну обороноздатність", — сказав Кулеба.

На думку очільника українського МЗС, цей загальний простір військово-оборонного комплексу має включати не тільки держави-члени ЄС.

"Я вважаю, що цей загальноєвропейський простір, простір оборонної промисловості, повинен включати не тільки членів ЄС, але й країни-кандидати та країни-однодумці. Я відкрито поділився цими ідеями з Жозепом Боррелем і продовжу обговорювати їх завтра в НАТО", — сказав Кулеба.

28-29 листопада Дмитро Кулеба перебуває у Брюсселі з візитом, метою якого є мобілізація політичної та військової підтримки з боку держав-членів Євросоюзу і НАТО.