Блокада кордону: в уряді Польщі закликали Україну виконати вимоги протестувальників

. Польські перевізники та фермери блокують пункту пропуску "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму українському колезі Олександру Кубракову та закликав виконати вимоги польських протестувальників, які заблокували пункти пропуску на кордоні.

Про це повідомила пресслужба Мінінфраструктури Польщі.

У відомстві вказали, що однією з причин протесту польських перевізників є електронна черга для вантажівок, які повертаються до ЄС без вантажу, запроваджена Україною. В міністерстві кажуть, що така система унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній.

Адамчик закликав скасувати обов'язкову реєстрацію вантажівок в електронній черзі принаймні на двох пунктах пропуску: "Зосин — Устилуг" і "Нижанковичі — Мальховіце".

Міністр також звернувся до єврокомісарки з транспорту Адіни Велян щодо відновлення необхідності отримання дозволів на міжнародні перевезення, які скасували для українських транспортних фірм. Зі слів посадовця, Інспекція автомобільного транспорту Польщі виявляла порушення правил з боку українських перевізників.

"Зазначені дії є продовженням зусиль міністерства інфраструктури, щоб усунути його (протесту на кордоні — Ред.) причини, які лежать в Україні та Європейському союзі", — поінформували в пресслужбі.

Окрім цього, у відомстві додали, що нині триває підготовка до засідання Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня в Брюсселі. На ньому хочуть обговорити наслідки угоди щодо скасування необхідності отримання дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.