У Болгарії, Румунії та Молдові сильні снігопади: яка ситуація у країнах

Місто Ісперих, Болгарія, 26 листопада 2023 року, фото: AP

Східну Європу 26 листопада накрила негода: у Румунії, Болгарії та Молдові снігопади призвели до відключень електроенергії та транспортних колапсів.

Як повідомляє Euronews, у Молдові через негоду у ДТП загинув 40-річний чоловік.

"Ми неодноразово звертаємося до водіїв з проханням не виїжджати на дорогу з необладнаними автомобілями та їхати на невеликій швидкості", — йдеться у заяві молдовської поліції.

Водночас у Румунії понад 400 населених пунктів постраждали від відключень електроенергії. У східних повітах Констанца, Тулча, Галац і Браїла оголосили червоний рівень небезпеки. У чотирьох округах були закриті деякі місцеві та національні дороги.

Як пише болгарське інформаційне агенство BTA, у Болгарії ситуація через сильні снігопади залишається складною. Через негоду зокрема були скасовані шість рейсів до та з аеропорту Варни.

Зазначається, що загалом команди пожежної безпеки та цивільного захисту відреагували на 144 інциденти у країні. До ліквідації наслідків негоди були залучені 149 одиниць техніки та 459 офіцерів.

Європейська правда із посиланням на Associated Press пише, що внаслідок негоди у ДТП в Болгарії загинули 2 людини, ще 36 отримали травми. Як заявив прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков, близько тисячі населених пунктів, переважно на північному сході країни, залишилися без електроенергії.

Президент України Володимир Зеленський раніше повідомив, що станом на вечір 26 листопада через негоду в Україні без електроенергії залишаються близько 400 населених пунктів у десяти областях.