Більшість звільнених із полону ХАМАС ізраїльтян — у хорошому фізичному стані

. Десять звільнених тайських заручників та офіцер (четвертий зліва) у медичному центрі в Ізраїлі, 24 листопада 2023 року. Фото: Міністерство закордонних справ Таїланду через AP

Більшість із тринадцяти ізраїльських заручників, яких звільнили з полону палестинського руху ХАМАС, у п’ятницю, 24 листопада, перебувають у хорошому фізичному стані.

Про це повідомили в The Times of Israel.

Відомо, що вісьмох звільнених заручників, серед яких чотири жінки та четверо дітей, доставили до дитячого медичного центру "Шнайдер". Лікарі провели попередній огляд і повідомили, що всі восьмеро перебувають у хорошому фізичному стані.

Ще п'ять звільнених жінок похилого віку доправили до медичного центру "Вольфсон". Як повідомила лікарня, деякі з них "слабкі та виснажені".

У Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю повідомили, що звільнені заручники у лікарнях зустрілися із рідними та отримали медичну і психологічну допомогу.

"Після семи довгих тижнів 24 заручники, серед них діти, жінки і чоловіки, які були в полоні в Газі, повернулися додому – до Ізраїлю. Серед них 13 громадян Ізраїлю та 11 іноземних громадян. У лікарнях вони зустрілися з рідними, за потреби отримали медичну та психологічну допомогу", — йдеться у повідомленні.

Як пише The Times of Israel, 11 звільнених іноземних громадян — 10 з Таїланду та 1 з Філіппін — залишаться в лікарні в Ізраїлі, поки медичні служби не завершать обстеження їхнього здоров’я.

МЗС Ізраїлю підтримує регулярний контакт із посольствами Таїланду та Філіппін, щоб звільнені якнайшвидше змогли повернуться до своїх сімей після майже 50 днів у полоні ХАМАС. Очікується, що після 48 годин у лікарні вони повернуться додому.

Відомо, що тайці були найбільшою групою іноземців, взятих у заручники. Громадяни Таїланду та Філіппін часто їдуть до Ізраїлю, щоб працювати у сільському господарстві.

Міністерство закордонних справ Таїланду повідомило, що щонайменше 20 громадян Таїланду досі утримуються ХАМАСом у Секторі Гази.

Один із звільнених тайських заручників (ліворуч) у медичному центрі, Ізраїль, 24 листопада 2023 р. Фото: Міністерство закордонних справ Таїланду через AP

Що відомо про звільнення заручників із Сектору Гази

Згідно з досягнутими домовленостями, під час 4-денного перемир'я планують звільнити щонайменше 50 ізраїльських заручників. Натомість з ізраїльських в'язниць звільнять 150 палестинських ув'язнених жінок та неповнолітніх.

Ізраїльських заручників спершу перевезуть до Єгипту, палестинських ув'язнених – на Західний берег, який контролює Палестинська адміністрація.

Перемир'я між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалось у п’ятницю, 24 листопада, о 7 ранку за місцевим часом.

Раніше Ізраїль і ХАМАС досягли угоди про припинення бойових дій на чотири дні і звільнення щонайменше 50 жінок і дітей з більш ніж 230 заручників, які перебувають у заручниках в Газі.