Канада оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Що туди ввійде

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 у Хіросімі. Фото: Офіс президента України

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 24 листопада оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме 11 тисяч штурмових гвинтівок і понад 9 мільйонів патронів.

Про це Трюдо оголосив на брифінгу за результатами саміту "ЄС — Канада".

Брифінг проводився спільно з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Прем'єр наголосив, що Україна все ще потребує військової підтримки, адже продовжує протистояти незаконному насильницькому вторгненню Путіна.

Канада передасть Україні 11 тисяч штурмових гвинтівок та понад 9 мільйонів набоїв для Збройних сил. Озброєння виготовила компанія Colt Canada, розташована в Онтаріо.

Раніше канадський голова уряду закликав лідерів "Групи двадцяти" (G20) притягнути Росію до відповідальності за незаконне вторгнення в Україну.

11 листопада уряд Канади звернувся до парламенту із запитом про виділення 500 млн канадських доларів (близько 385 млн доларів США) на військову допомогу Україні.

15 листопада президент України Володимир Зеленський поговорив із Трюдо телефоном. Вони розмовляли про ситуацію на фронті і оборонну співпрацю для зміцнення української ППО.

Допомога від Канади

Під час візиту президента Володимира Зеленського до Канади у вересні 2023 року, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країна надасть Україні черговий пакет військової допомоги на 650 млн канадських доларів (майже 482 млн доларів США).

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

За словами міністерки оборони Аніти Ананд, канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі.

У листопаді 2022 року Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

На початку грудня торік Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня 2022 року подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

7 березня повідомлялось, що Канада передасть Україні електричні трансформатори для відновлення енергомережі й виділить 3 млн канадських доларів (близько 2,2 млн доларів США) на розмінування територій.