Литва продовжить допомагати у відновленні України — Шмигаль

Прем’єр-міністри України і Литви Денис Шмигаль та Інгріда Шимоніте 14 листопада у Києві. Фото: пресслужба Кабінету міністрів

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, яка перебуває з візитом у Києві, обговорили зміцнення оборонних можливостей України та домовилися про співпрацю у відновленні.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

Прем'єри обговорили зміцнення оборонних можливостей України, зокрема, посилення протиповітряної оборони, "формулу миру", енергетичну безпеку, відновлення справедливості, сприяння євроатлантичній та європейській інтеграції України та конфіскацію заморожених російських активів.

"Вдячні Уряду Литви за підтримку нашої позиції, що відбудова України має відбуватися прямо зараз. Сьогодні Литва вже відновлює деякі з наших соціальних об’єктів", — сказав Шмигаль.

За підсумками зустрічі двох прем’єрів підписано спільну заяву, в якій, зокрема, підкреслено важливість створення спеціального трибуналу, котрий має засудити винних у війні та злочинах проти України.

Також підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво, яка передбачає спрощення реалізації проєктів допомоги України з боку Литви, зокрема в частині постачання різного обладнання, передачі технологій, впровадження реформ на шляху України до ЄС.

Раніше Шмигаль заявив, що Україна розглядає 10 ключових аспектів відновлення, серед яких — оцінка збитків, етапи відновлення, прозорість та джерела фінансування.

Шмигаль також інформував, що Україна завдяки коштам від Європейського інвестиційного банку зможе у 2023 році завершити роботу на 28 проєктах, а також розпочати реалізацію 186 нових для покращення якості життя громад.