Японія надасть 160 млн євро на проєкти економічного відновлення України

. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із державним міністром закордонних справ Японії Кійото Цуджі та державним міністром економіки, торгівлі та промисловості Японії Кадзучіка Івата, 20 листопада 2023 рік. Фото: КМУ

Глава уряду Денис Шмигаль 20 листопада у Києві провів зустріч з очільником МЗС Японії Кійото Цуджі й міністром економіки, торгівлі та промисловості Кадзучіка Івата і представниками японського бізнесу.

Про це повідомили на сайті Кабміну.

Шмигаль озвучив пріоритети уряду України щодо швидкого відновлення:

  • енергетика;
  • житло;
  • критична інфраструктура;
  • гуманітарне розмінування;
  • підтримка бізнесу.

Прем'єр подякував делегації з Японії за місію, яка сприятиме подальшому залученню японських компаній до відбудови.

"Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств, особливо у переробній промисловості. Для нас важлива співпраця у сферах АПК, металообробки, машинобудування, критичної сировини та ІТ. Досвід Японії в післявоєнному відновленні може стати в пригоді для економічного відновлення України", — зазначив глава уряду.

Своєю чергою японські посадовці розповіли, що держава планує надати 160 мільйонів євро для підтримки проєктів економічного відновлення України. Міністри запевнили, що позиція Японії щодо підтримки буде незмінною.

Раніше Шмигаль інформував, що Україна завдяки коштам від Європейського інвестиційного банку зможе у 2023 році завершити роботу на 28 проєктах, а також розпочати реалізацію 186 нових для покращення якості життя громад.