Громадяни Білорусі тепер мусять отримати дозвіл на переїзд лише за місцем проживання

Міжнародний пункт пропуску "Сеньківка" (Чернігівська обл.) на українсько-білоруському державному кордоні, фото: УНІАН

У Білорусі із 23 листопада можна отримати дозвіл жити за кордоном, лише якщо людина звернеться напряму до міграційної служби в країні. Раніше такий дозвіл можна було отримати й у консульстві в інших державах.

Це випливає з постанови, яку опублікував Національний правовий портал Білорусі.

Відповідно, якщо громадянин Білорусі захоче переїхати, він має отримати на це дозвіл у держави, напряму звернувшись до територіального підрозділу з громадянства та міграції.

Повнолітні люди мають подати заяву та список документів особисто, за дітей до 18 років це роблять батьки або законні представники. Разом із заявою, як і раніше, потрібно заповнити анкету із запитаннями про освіту, спеціальність, податкові зобов'язання, аліменти, а також вказати контакти родичів.

Міграційна служба перевірятиме, чи нема в людини заборони на виїзд, заборгованостей, чи є дані про якісь правопорушення, а також подає запит у військовий комісаріат.

Відмовити можуть, якщо заявник підробив документи або подав неправдиву інформацію, а також якщо в нього є обмеження на виїзд, борги з податків чи аліментів або невиконані зобов'язання. Не дозволять виїхати і в тому разі, якщо в Білорусі без законного представника залишиться неповнолітній або неповнолітньому буде оформлено виїзд без законного представника.

У вересні 2023 року невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко видав указ, за яким громадяни Білорусі, які постійно мешкають за кордоном, не зможуть отримати, обміняти паспорт чи продовжити його термін у посольствах та консульствах за кордоном.