"Ризикувати ми не маємо права": Повітряні сили й надалі будуть оголошувати тривогу за зльоту МіГів

. Фото: AP Photo

Система оповіщення населення про повітряну загрозу не зміниться, попри заклики президента знайти рішення. Якщо МіГ-31 злітатиме в повітря, по всій Україні й надалі оголошуватимуть тривогу.

Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі Українського Радіо.

За словами Ігната, поки не змінюватиметься система, за якої Повітряні Сили оголошують повітряну небезпеку і щодо ударних БПЛА, і щодо ракетної атаки, і щодо тактичної авіації чи РСЗВ.

"Для нас не зміниться схема оповіщення населення. Ми намагаємося це робити якомога швидше на офіційному телеграм-каналі. Щодо того, який рівень загрози буде, іншими словами в який колір малювати карту – це буде ухвалено на вищому рівні", — говорить речник.

Щодо МіГу — інколи у військових є інформація, що він злетів із гіперзвуковою ракетою, інколи українські бійці знають, що винищувач піднявся в повітря без неї. А інколи немає жодної інформації, тож ризикувати Повітряні сили "не мають права".

Перед тим, 17 листопада, президент Володимир Зеленський на Ставці головнокомандувача доручив запропонувати рішення, аби вильоти російських МіГ-31К не паралізували країну на години.

Починаючи з 10 листопада, тривога, яка оголошується по всій території України через зліт російського винищувача МіГ-31К (носій гіперзвукових ракет "Кинджал"), триває декілька годин. Це відбувається тому, що МіГ проходить навчання — дозаправляється в повітрі. Тож його вильоти стали тривати довше.