ЄС надав Україні черговий транш на 1,5 млрд євро — фон дер Ляєн

. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві, 9 травня 2023 року. Фото: Associated Press

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС 22 листопада виділив Україні черговий транш у межах макрофінансової допомоги.

Про це політикиня повідомила в соцмережі X.

"Європейське фінансування підтримує економічну стабільність і надання державних послуг в Україні з самого початку війни Росії. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 мільярда євро", — зазначила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії вказала, що допомога від ЄС нині досягла 85 мільярдів євро й пообіцяла, що надалі "буде більше".

"Ми запропонували 50 мільярдів євро для України до 2027 року", — додала посадовиця.

3 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій ЄК з перегляду багаторічного бюджету Євросоюзу на 2024-2027 роки, в якому є положення про утворення спеціального Українського фонду в 50 мільярдів євро.

Європейський парламент 17 жовтня схвалив пропозицію щодо 50 мільярдів євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України на 2024-2027 роки.

На саміті лідерів держав-членів Євросоюзу прем'єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан і Роберт Фіцо виступили проти надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро.