Соцмережа Х пожертвує кошти лікарням в Ізраїлі і Червоному Хресту в Газі — Маск

Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск на тлі логотипу Х (колишнього Twitter), фото: AP

Американський винахідник і мільярдер, власник соцмережі Х (колишній Твіттер) Ілон Маск вирішив направити доходи соцмережі, пов’язані з контентом щодо війни в Газі, на допомогу лікарням в Ізраїлі та міжнародним гуманітарним організаціям в Газі.

Про це Маск написав у соцмережі Х.

“X Corp пожертвує весь дохід від реклами та підписок, пов'язаних з війною в Газі, лікарням в Ізраїлі та Червоному Хресту/Півмісяцю в Газі”, — йдеться у повідомленні.

Раніше низка великих американських компаній призупинили рекламні контракти із соцмережею X після того, як власник платформи Ілон Маск підтримав один з антисемітських дописів.

Lionsgate, Warner Bros, Paramount, Sony Pictures і Comcast/NBCUniversal та Disney оголосили про припинення реклами.

У списку також Apple, що є однією із найбільших рекламодавців соцмережі з витратами до 100 мільйонів доларів на рік станом на листопад 2022 року.

IBM, також один з найбільших рекламодавців X, оголосила, що припиняє рекламу на X. Компанія ухвалила це рішення у відповідь на звіт ліберальної організації Media Matters, яка виявила, що рекламу IBM і Apple показують поряд з мовою ворожнечі.

Що цьому передувало

Ілон Маск 15 листопада підтримав твіт, який звинувачує євреїв у ненависті до білих людей, написавши у відповідь, що це є "фактичною правдою".

В п'ятницю Білий дім засудив заяви мільярдера, назвавши їх "огидними". А коаліція з-понад 150 рабинів закликала Apple, Disney, Amazon, Oracle та інші компанії припинити рекламу в соціальній мережі X.