Світові компанії-гіганти відреагували на антисемітський твіт Маска: призупинили рекламні контракти з соцмережею X

. Ілон Маск. Фото: АР

Низка великих американських компаній призупинили рекламні контракти із соцмережею X після того, як власник платформи Ілон Маск підтримав один з антисемітських дописів.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на ЗМІ.

Як зазначається, Lionsgate, Warner Bros, Paramount, Sony Pictures і Comcast/NBCUniversal та Disney оголосили про припинення реклами.

У списку також Apple, що є однією із найбільших рекламодавців соцмережі з витратами до 100 мільйонів доларів на рік станом на листопад 2022 року. Зокрема компанія заявила, що "в основному припинила" рекламу на X у грудні минулого року, хоча дані рекламної аналітики свідчать про іншу фінансову історію.

IBM, також один з найбільших рекламодавців X, оголосила, що припиняє рекламу на X. Компанія ухвалила це рішення у відповідь на звіт ліберальної організації Media Matters, яка виявила, що рекламу IBM і Apple показують поряд з мовою ворожнечі.

""IBM має нульову толерантність до мови ненависті та дискримінації, і ми негайно призупинили всю рекламу на X, поки ми розслідуємо цю абсолютно неприйнятну ситуацію", — заявив представник компанії.

Що цьому передувало

Ілон Маск 15 листопада підтримав твіт, який звинувачує євреїв у ненависті до білих людей, написавши у відповідь, що це є "фактичною правдою".

В п'ятницю Білий дім засудив заяви мільярдера, назвавши їх "огидними". А коаліція з-понад 150 рабинів закликала Apple, Disney, Amazon, Oracle та інші компанії припинити рекламу в соціальній мережі X.