Німеччина знайшла нового постачальника газу, аби стати менш залежною від РФ

ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (праворуч) і президент Нігерії Бола Ахмед Тінубу (ліворуч) . Фото: Filip Singer/Pool Photo via AP

Нігерія збирається постачати Німеччині два відсотки свого зрідженого природного газу. Натомість Берлін збільшить інвестиції у технології відновлюваних джерел енергії в Абуджу.

Про це пише німецьке видання Deutsche Welle.

Президент Нігерії Бола Ахмед Адекунле Тінубу заявив 21 листопада, що Нігерія та Німеччина домовилися про угоду, згідно з якою найбільший виробник нафти в Африці постачатиме більше газу до Німеччини в обмін на інвестиції в проєкти з відновлюваної енергетики.

У Меморандумі про взаєморозуміння (MOU йдеться, що Нігерія експортуватиме 850 000 тонн зрідженого природного газу (LNG) на рік до Німеччини, збільшуючи в майбутньому до 1,2 млн тонн.

Як пише видання, перші поставки, які становитимуть 2% від загального імпорту СПГ Німеччини, залишать Нігерію у 2026 році.

Натомість сторони підписали ще один "Меморандум про взаєморозуміння", згідно з яким Німеччина зобов’язалася інвестувати ще 500 мільйонів доларів у проєкти з відновлюваної енергетики та технології в Нігерії. Це допоможе підняти економіку африканської країни.

Німеччина також обговорює угоду з гігантом електроніки Siemens щодо допомоги в електропостачанні Нігерії, яке є нестабільним і є великим тягарем для нігерійців і підприємств.

Постачання скрапленого газу з РФ до Європи

Євродепутати пропонують запровадити повну заборону на імпорт російського зрідженого природного газу та зрідженого нафтового газу. Вони зазначають, що зараз ЄС залишається одним із найбільших клієнтів Росії із закупівлі викопного палива.

Парламентарі закликали ЄС спільно з G7 суттєво знизити межу цін на російську нафту та нафтопродукти, а також на імпорт палива та інших нафтопродуктів з третіх країн, якщо вони виготовлені з російської нафти. Також євродепутати закликають заборонити провезення через територію ЄС нафти та ЗПГ, які експортуються з РФ.

Згідно з аналізом галузевих даних неурядовою організацією Global Witness, за перші сім місяців 2023 року Бельгія та Іспанія стали другою та третьою імпортерами російського скрапленого газу. Перший у цьому списку — Китай.

Загалом імпорт скрапленого газу в ЄС зріс на 40% у період з січня по липень 2023 року, порівняно з тим самим періодом 2021 року, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Від початку повномасштабного вторгнення Росія на експорті нафти та газу заробила майже 550 мільярдів євро. З них 180 мільярдів євро заплатив Євросоюз.