США ввели санкції проти нардепа Деркача за втручання у вибори

Доповнено
. Facebook Андрій Деркач

США запровадили персональні санкції народного депутата Андрія Деркача за втручання у виборчий процес. Також санкції ввели проти трьох громадян Росії.

Про це йдеться в повідомленні міністерства фінансів США. Дані про Деркача внесені до бази Управління з контролю за іноземними активами США.

Санкції передбачають блокування активів, які на 50% та більше належать особі, на яку вони накладені. Окрім того, громадянам США забороняється здійснювати будь-які банківські операції щодо цих активів.

"Депутат українського парламенту Деркач був активним російським агентом більше десяти років, підтримуючи тісні зв’язки з російськими спецслужбами. Деркач прямо чи опосередковано брав участь, фінансував, приховував або іншим чином брав участь у втручанні іноземних держав у спробі підірвати майбутні президентські вибори у США 2020 року", - йдеться у повідомленні.

США ввели санкції проти нардепа Деркача за втручання у вибори. Скріншот

У Мінфіні США додали, що принаймні з кінця 2019 року до середини 2020 року Деркач проводив приховану кампанію впливу, зосереджену на культивуванні неправдивих та необґрунтованих повідомлень щодо американських чиновників на майбутніх президентських виборах 2020 року, стимулюючи розслідування корупції як в Україні, так і в США, які мали завершитися до дня виборів.

"У період з травня по липень 2020 року Деркач випустив відредаговані аудіокасети та іншу непідтверджену інформацію з метою дискредитації американських чиновників, а також подав необґрунтовані звинувачення проти американських та міжнародних політичних діячів. Деркач майже напевно націлений на населення, що голосує в США, видатних представників США та членів уряду США, виходячи з того, що він покладається на американські платформи, англомовні документи та відео, а проросійські лобісти в США пропагують його заяви", - йдеться у заяві.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що США будуть і надалі використовувати всі доступні інструменти для протидії російським дезінформаційним кампаніям.

Сам Деркач у Facebook назвав рішення США "помстою".

"Помста представників "Демокорапшн" в особі Байдена, Кента і Квін. Помста - невід'ємна частина їх регулярної діяльності проти українських розслідувачів, журналістів, експертів, які розкривають все нові і нові схеми міжнародної корупції", - написав він.

Депутат також пообіцяв оприлюднити "шокуючі фактами викриття демкорупції", але про що саме йдеться не уточнив.

Що відомо

  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів", нібито, записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • В Офісі генпрокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після того, як нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіорозмови з голосами, схожими на п'ятого президента України Петра Порошенка й колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.
  • Служба зовнішньої розвідки України заявила про проведення інформаційних операцій проти України російськими спецслужбами після того, як депутат Ради Андрій Деркач оприлюднив запис розмови із голосами, схожими на голоси Порошенка та президента Росії Володимира Путіна. У пресслужбі Європейської солідарності назвали плівки "фальсифікатом" і "фейком".
  • П'ятий президент Петро Порошенко, коментуючи оприлюднення "плівок Деркача", заявив, що "п’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України". Порошенко "має обґрунтовану підозру", що до цієї "спецоперації" причетний Офіс президента України. Він уточнив, що "плівки Деркача" поширюють медіаресурси олігарха Ігоря Коломойського та "три проросійських канали".
  • У США заявили, що Росія за допомогою Деркача втручається в американські вибори.
  • Колишні посли США в Україні прокоментували "плівки Деркача", вказавши, що розчаровані спробами втягнути Україну у вибори президента США.