Умєров пояснив, чому зробив подання щодо заміни командувачки Медсил ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров. Фото: Rustem Umerov/Facebook

Міністр оборони Рустем Умєров пояснив, чому зробив подання президенту України щодо заміни командувача Медичних сил Збройних сил України.

Відповідне роз'яснення міністр оприлюднив у Фейсбуці.

"Вважаю, що причини такого кроку очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони України, та усіх, хто допомагає. Відповідна проблематика обговорювалась багато разів. Настав час вирішувати проблеми медичного забезпечення наших воїнів", — написав міністр.

Як пояснив Умєров, наразі потрібні:

  1. Максимальна цифровізація процесів та дотримання усіх стандартів медичного забезпечення, включно з постачанням якісних медичних засобів та медичної техніки. Таких проблем, як з неякісними турнікетами, просто не має бути в принципі.
  2. Розбудова системи навчання тактичній медицині за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням. Впровадження усіх необхідних фронту медичних практик, які дозволять зберегти якнайбільше життів наших воїнів.
  3. Забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду з усього циклу лікування поранених, травмованих і хворих.

Президент України Володимир Зеленський змінив командувача Медичних сил Збройних Сил України. Замість Тетяни Остащенко новим командувачем став генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Що цьому передувало

У Генштабі ЗСУ 31 липня заявили, що розробили низку кроків та організаційних змін для розв’язання проблем у сфері тактичної медицини. Зокрема у військах мають намір приділити увагу удосконаленню системи внутрішнього контролю, покращенню системи забезпечення та закупівель, навчанню бойових медиків і врегулюванню нормативно-правової бази.

Народна депутатка партії "Голос", членкиня парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська розкритикувала діяльність Командування Медичних сил, і заявила, що у 2023 році Медичні сили не передавали у ЗСУ аптечки, їх захисники отримували через Міжнародну технічну допомогу. Також йшлося про те, що вони були неперевіреними, адже "досі немає стандартів вимог якості до української тактичної аптечки". Це обговорення стосувалося і кровоспинних турнікетів.

Командувачка медичних сил ЗСУ, генерал-майорка медичної служби Тетяна Остащенко тоді заявила, що інформація щодо відсутності закупівель аптечок не відповідає дійсності.