"Вони борються за одне й те ж саме". Байден заявив, що США не відступляться від виклику Путіна та ХАМАС

Президент США Джо Байден виступає з Овального кабінету Білого дому, 19 жовтня 2023 року, Вашингтон. Фото: Джонатан Ернст/Пул через AP

Президент Росії Володимир Путін і угрупування ХАМАС намагаються "стерти зі своїх карт сусідні демократії". Сполучені Штати не дозволять цьому статися.

Про це йдеться у статті президента США Джо Байдена, яку опублікувала газета The Washington Post.

"Сьогодні світ стоїть на переломній точці, коли вибір, який ми робимо, зокрема, під час криз у Європі та на Близькому Сході визначатиме напрямок нашого майбутнього для майбутніх поколінь", — йдеться у статті.

Президент США наголошує, що президент РФ Володимир Путін, як і ХАМАС борються за те, щоб "стерти з карти сусідні демократії".

"І як Путін, так і ХАМАС сподіваються обвалити ширшу регіональну стабільність і інтеграцію і скористатися безладом. Сполучені Штати не можуть дозволити цьому статися і не дозволить. Заради наших власних інтересів національної безпеки заради блага всього світу", — підкреслив Байден.

У статті американський президент також розмірковує над питанням, яким буде наш світ по той бік цих конфліктів.

"Чи позбавимо ми ХАМАС здатності чинити чисте, непідробне зло? Чи будуть ізраїльтяни та палестинці одного дня жити пліч-о-пліч у мирі, маючи дві держави для двох народів? Чи притягнемо ми Володимира Путіна до відповідальності за його агресію, щоб народ України міг жити вільно, а Європа залишалася якорем глобального миру та безпеки?", — йдеться у статті.

Байден також наголошує на тому, чи буде світ "дотримуватись позитивного бачення майбутнього", як це бачать у США.

"Чи будемо ми невпинно дотримуватись нашого позитивного бачення майбутнього, чи дозволимо тим, хто не поділяє наших цінностей, перетягнути світ у більш небезпечне та розділене місце?", — йдеться у статті.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден минулого місяця вже проводив паралелі між діями президента РФ Путіна та ХАМАС під час звернення до співгромадян з Овального кабінету. Тоді він закликав Конгрес США погодити додаткове фінансування для підтримки України та Ізраїлю.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу. Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту", а 1 листопада відкрили єдиний на півдні КПП "Рафах". Через нього люди можуть перейти до Єгипту.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.