У ГУР МО заявили, що перехід пілота ЗСУ на бік РФ — чергова російська дезінформація

Фото: УНІАН

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов назвав дезінформацією повідомлення російських ЗМІ про нібито здійснення перельоту "чинного льотчика ЗСУ на російську сторону".

Про це Андрій Юсов написав у Telegram.

"Це запізніла російська ІПСОІнформаційно-психологічна операція. у відповідь на масову здачу в полон і перехід на бік України російських окупантів, зокрема офіцерів, а також пілотів з технікою", — йдеться у дописі Юсова.

Раніше російське інформаційне агентство "ТАСС" повідомило, що чинний льотчик ЗСУ здійснив переліт на російську сторону. Про це журналістам агентства нібито повідомив пілот вертольота Ка-52 Олексій Воєвода, який організував переліт.

Операція "Синиця"

23 серпня 2023 року "УП" опублікувала інформацію, що внаслідок операції ГУР МО, яка тривала шість місяців, гелікоптер Мі-8 Збройних сил Росії опинився в Україні. Зазначалось, що українська розвідка виманила пілота Мі-8 АМТШ в Україну. Борт здійснював рейс між двома авіабазами й перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30 СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. Мі-8 приземлився у Харківській області. За словами джерел видання, у результаті спецоперації двоє членів екіпажу були ліквідовані. Пілот і його сімʼя наразі перебувають в Україні, родину завчасно вивезли з РФ. Гелікоптер залишився в Україні разом із деталями до літаків-винищувачів, які мав доставити росіянам.