В "Л/ДНР" засудили до 16 та 25 років ув'язнення українських військових Андрія Савчука та Сергія Іванкова

. Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

16 листопада "суди" терористичних угруповань "Л/ДНР" засудили до 16 та 25 років ув'язнення в колонії суворого режиму двох українських військових Андрія Савчука та Сергія Іванкова.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

Командира 108 окремої гірничо-штурмової бригади ЗСУ Савчука на окупованому Донбасі звинуватили у тому, що він, нібито, в червні 2022 року він уточнив за допомогою квадрокоптера координати будинків у селищі Миколаївка на Луганщині для обстрілів.

"Після уточнення з реактивних систем залпового вогню "Град" — два приватні будинки пошкоджено", — йдеться у повідомленні Слідкому.

У комітеті РФ заявили, що, ніби, 10 березня 2022 року водій-радіотелефоніст полку "Азов" Сергій Іванков вбив жителя Маріуполя.

У російському комітеті заявили, що Іванков, нібито, визнав свою провину.

За вересень 2023 року в "ЛДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень — 24. У листопаді — 15. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

В Росії вперше засудили українського військового, це сталось в листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

Омбудсман Дмитро Лубінець відреагував на засудження українських військових в окупації та написав, що їх судять за надуманими статтями.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що такі "суди" є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — уточнив Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram