Апеляційна палата ВАКС відхилила скаргу Коломойського

Бізнесмен Ігор Коломойський під час засідання Апеляційної палати ВАКС, 17 листопада 2023 року. Фото: Лілія Гончарук / Суспільне

Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляцію бізнесмена Ігоря Коломойського щодо бездіяльності генпрокурора та відмови у задоволенні клопотання про зміну підслідності в його справі.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з суду.

Суд розглянув скаргу адвокатів на ухвалу ВАКС від 24 жовтня у справі про повернення скарги Коломойського на бездіяльність генпрокурора та постанову прокурора від 13 жовтня про відмову у задоволенні клопотання про зміну підслідності.

Прокурорів на засіданні не було.

"Поновити строк апеляційного оскарження захиснику підозрюваного Краглевичу Вʼячеславу Вікторовичу, апеляційну скаргу захисника Коломойського Ігоря Валерійовича залишити без задоволення, ухвалу слідчого судді від 24 жовтня 2023 року залишити без змін. Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає", — зазначила суддя.

Повний текст ухвали буде оголошено 20 листопада о 12:45.

27 жовтня суд подовжив Коломойському термін тримання під вартою до 2 січня з альтернативою застави у 3 млрд 891 млн грн.

16 листопада Апеляційний суд Києва частково змінив запобіжний захід Ігорю Коломойському. Бізнесмен залишиться під вартою до 2 грудня, а не до 2 січня 2024 року. Суд також зменшив розмір застави з 3 млрд 891 млн грн до 3 млрд 712 тис. грн.

Справа Коломойського

15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, який отримав нову підозру за трьома статтями — у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень. Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір 3 млрд 891 млн гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень ПриватБанку.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після оголошення підозри Ігорю Коломойському вжили заходи щодо арешту його активів.

Коломойському 2 вересня обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

До цього Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки в будинку Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов'язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".