У музеї на Черкащині візуалізували образ Богдана Хмельницького

У Чигиринському музеї візуалізували в інтерактивному просторі інформацію про козацьку державу та показали образ Богдана Хмельницького, зібравши його особисті речі.

Про це Суспільному повідомила завідувачка музею Ольга Піскун.

"Ззовні це звичайна книга з палітуркою та сторінками. Незвичне проявляється щойно перегортаєш сторінку", — пояснила пані Піскун.

Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

"Розповідь починається із маєтностей Богдана Хмельницького в Суботові. І власне переходимо до самої книги, до самого Євангелія", — додала пані Ольга.

Рукописному Євангелію, написаному в 17 столітті, зі Свято-Михайлівської церкви Суботова в інтерактивному вигляді війна — не загроза, пояснив розробник мультимедійної книги Михайло Шишкін:

"Ми можемо подивитися на ті книги, до яких в нас немає доступу: за склом вони знаходяться, чи взагалі втрачені. Я б ніколи не зміг погортати Євангеліє. А тут – раз і я його бачу".

Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Відвідувач закладу Юрій Поліщук поділився враженнями:

"Ми стали свідком таких цікавих об’єктів у яких історія оживає".

Євангеліє Надія Кукса досліджує понад 20 років. У своїх руках тримала оригінал цієї унікальної пам’ятки мистецтва Правобережної України.

Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

"Час від часу ми знаходимо все нові й нові документи, які проливають світло на постать Богдана Хмельницького. Часом аж дивно і не відомо як все пов’язано між собою".

У залі поруч – сенсорний настінний кіоск:

"У настінному кіоску ми розмістили інформацію про Богдана Хмельницького, про творення української козацької держави".

Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Дізнатися деталі історії можна просто доторкнувшись до екрана. Тут інформація про територіальний устрій Війська Запорозького, фінансову систему, розділ для дітей та про Богдана Хмельницького

За словами пані Ольги, постать українського гетьмана й досі оповита загадками та двозначними сенсами. Таємницею лишається місце поховання Хмельницького, а підписання Переяславської угоди з Москвою викликає багато питань.

"Є потреба розповісти про Хмельницького справжню історію. Хочемо показати напрямки зовнішньої політики й розказати про значення української козацької держави в той період".

Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Проєкт "Богдан Хмельницький. (Не) розказана історія" — продукт співпраці Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" та Українського культурного фонду, пояснила пані Ольга. Тепер інтерактивний музейний простір доступний усім.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України