Австралія попросить вибачення перед громадянами через "трагедію з талідомідом", що сталася у 1960-х роках

. Протестувальник з написом "Талідомід, справедливість!", 14 жовтня 2013 року, Мадрид, Іспанія, ілюстративне фото: АР

29 листопада уряд Австралії принесе офіційні національні вибачення всім австралійцям, які постраждали від "трагедії талідоміду".

Про це повідомили на сайті уряді Автралії.

Талідомід — медичний препарат німецького виробництва, поширений у 1960 роках серед вагітних жінок у всьому світі за його заспокійливу дію. Чимало жінок приймали його на ранніх стадіях вагітності, щоб легше перенести ранкову нудоту. Як згодом виявилося, препарат може викликати мутації у ще ненароджених дітей. Як наслідок — у малюків, які зазнали впливу препарату, погано розвинулися кінцівки, а в деяких випадках — очі, вуха та внутрішні органи.

В Австралії офіційно зафіксовано 146 постраждалих від талідоміду, однак їхня точна кількість залишається невідомою.

"Трагедія з талідомідом — це темна сторінка в історії нашої нації та світу. Я визнаю, що ті, хто вижив, їхні родини, друзі та опікуни протягом багатьох років сміливо та переконано відстоювали ці вибачення. Цей момент — давно назріле національне визнання всього, що вони пережили й всього, за що боролися. Приносячи ці вибачення, ми висловлюємо вдячність усім тим немовлятам, які померли, і сім’ям, які оплакують їх, а також тим, хто вижив, але чиє життя стало набагато важчим через наслідки цього жахливого препарату", — сказав прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе.

Окрім офіційних вибачень, в Австралії облаштують меморіал, присвячений жертвам і всім, хто постраждав у цій трагедії.

Як пише Reuters, скандал із талідомідом спровокував всесвітній перегляд режимів тестування ліків і підвищив репутацію Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США, яке виявилося єдиним у світі, хто свого часу не схвалив цей препарат.

Британський уряд у 2010 році попросив вибачення перед жертвами цієї трагедії. Талідомід, розроблений німецькою фірмою Gruenenthal, призвів до приблизно 80 000 викиднів у всьому світі, ще 20 000 народилися з вродженими вадами.