Польща сформувала новий танковий батальйон біля білоруського кордону

. Відкриття танкового батальйону у селищі Чартаєв у Польщі, 12 листопада 2023 р., Польща, фото: Міністерство оборони Польщі

Польща розгорнула у селищі Чартаєв на сході країни неподалік білоруського кордону новий танковий батальйон, що входитиме до складу 1 піхотної дивізії.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Польщі.

"У Чартаєві починає функціонувати новий танковий батальйон, який увійде до складу 1-ї піхотної дивізії, завданням якої є стримування агресора та гарантування безпеки, якщо ми подивимося на напрямки нападу зі сходу", — заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

За його словами, польська армія нарощує потенціал із 2015 року. Раніше у східних регіонах Польщі ліквідували військові частини, проте тепер Варшава збільшує військовий потенціал.

"Ми будуємо та формуємо нові військові частини. Набираємо молодих добровольців до армії, тих, котрі хочуть пов'язати своє майбутнє з військом Польським. Ми оснащуємо ці підрозділи сучасним озброєнням", — наголосив міністр.

Зазначається, що інфраструктура для моторизованої бригади створюється з нуля, оскільки раніше там не дислокувалися військові частини. Вже створено контейнерне містечко з необхідною соціально-побутовою інфраструктурою, яке забезпечує функціонування 180 бійців. У найближчі роки планується розширення постійної інфраструктури, що дозволить створити інші підрозділи моторизованої бригади.

Формування 1-ї піхотної дивізії розпочалося у вересні 2022 року. Вона матиме 12 військових частин, зокрема 4 загальновійськові бригади, артилерійську бригаду, 4 полки військових типів і 3 спеціалізовані батальйони. Планується, що дивізія налічуватиме понад 30 тисяч солдатів і буде оснащена найсучаснішим обладнанням, зокрема:

  • танками K2,
  • гаубицями Abrams та K9,
  • безпілотними комплексами Krabs і Gladius.