Польща купує у Британії системи ППО на 4 млрд фунтів стерлінгів

. Винищувачі Міг-29 та F-16 на військовій базі в Лаську, Польща, 31 серпня 2015 р., фото: AP

Польща підписала угоду про купівлю зенітних ракет і обладнання на суму 4 мільярди фунтів стерлінгів у британської оборонної компанії MBDA.

Про угоду оголосило Міністерство оборони Великої Британії.

Стверджується, що партнерство посилить протиповітряну оборону Польщі та сприятиме безпеці Європи під час війни Росії проти України.

Британська фірма MBDA підписала субконтракт з польською оборонною компанією PGZ, за яким Польща отримає вдосконалену систему протиповітряної оборони наземного базування, здатну запускати ракети для боротьби з повітряними загрозами, такими як крилаті ракети та винищувачі радіусом дії понад 40 кілометрів.

Тобто система озброєння буде частиною програми протиповітряної оборони Польщі і зможе обстрілювати винищувачі та крилаті ракети з відстані понад 40 кілометрів.

Ця угода є найбільшою комерційною угодою, коли-небудь укладеною між Великою Британією та Польщею.

Зазначається, що партнерство Польщі та Британії дозволить британським інженерам із Болтона, Брістоля та Стівеніджа працювати зі своїми польськими колегами, обмінюватися ключовими технологіями та підтримувати робочі місця та критичні навички в обох країнах протягом понад 15 років.

«Окрім пускових установок протиповітряної оборони та ракет, у рамках партнерства Сполучене Королівство підтримає Польщу, щоб мати можливість виробляти комплексні ракети на польській землі в найближчі роки, що ще більше підвищить регіональну безпеку шляхом більшої гнучкості ланцюжка поставок", — йдеться у повідомленні.

Як історичні партнери з питань оборони та союзники по НАТО, Велика Британія підтримує Польщу, щоб захистити східний фланг НАТО та підтримувати Україну проти російської агресії.

У британському Міноборони відзначили, що Сполучене Королівство та Польща є близькими союзниками, у Польщі одночасно перебувають сотні британських військових. Це включає нещодавнє розгортання танків Challenger 2 і систем ППО Sky Sabre у Польщі.