Литва виділила Україні 2 млн євро. Куди підуть кошти

. Міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте, фото: AP

Литва виділяє Україні два мільйони євро для вирішення соціальних наслідків російського вторгнення.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів Литви.

Зазначається, що один мільйон євро передадуть до Фонду інклюзії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), ще один — до Фонду солідарності України Банку розвитку Ради Європи (БРС).

"Литва невпинно підтримує Україну та її народ і робить свій внесок у різноманітні ініціативи через інструменти Європейського Союзу та міжнародних фінансових інституцій. Сила України – у їхніх людях та у рішучості боротися з агресором, тому важливо надавати підтримку не лише українському бюджету..., але не менш важливо зосередитися на соціальних наслідках війни та забезпеченні потреб внутрішньо переміщених осіб...", — прокоментувала виділення коштів міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.

Очікується, що Литва перерахує кошти до кінця 2023 року.

Допомога від Литви для України

Міноборони Литви 24 серпня оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 41 мільйон євро, який включав боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, радіолокаційні комплекси морського спостереження, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори та антидронні системи.

23 серпня президент Литви Гітанас Науседа анонсував передачу Україні пускових установок зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас 19 вересня на "Рамштайні" представив новий пакет військової допомоги для України, який складатиметься з "систем підриву, радарів морського спостереження та боєприпасів для протитанкового гранатомета Carl Gustaf".

А 16 жовтня армія Литви оголосила, що вона спільно з оборонно-промисловим комплексом Німеччини відремонтує в Литві танки Leopard з України.