Кремль фінансує дезінформаційну кампанію проти України в Латинській Америці — Держдеп

Ілюстративне фото: Getty Images

Росія фінансує тривалу кампанію з дезінформації у Латинській Америці. Москва наповнює ЗМІ пропагандою та фейковими новинами, спрямованими на послаблення підтримки Києва й поширення настроїв проти Сполучених Штатів і НАТО.

Про це повідомляється у заяві Державного департаменту США.

Як зазначається, Кремль використовує розвинені контакти з медіа в Аргентині, Болівії, Чилі, Колумбії, Кубі, Мексиці, Венесуелі, Бразилії, Еквадорі, Панамі, Парагваї, Перу та Уругваї, а також в інших країнах.

Розробку кампанії з маніпулювання інформацією для просування російських інтересів у регіоні координували організації "Агентство соціального проєктування", "Інститут розвитку Інтернету" та "Структура".

"Команди в Росії створюють контент, який надсилається підготовленим журналістам у Латинській Америці для перегляду, редагування і, зрештою, публікації в ЗМІ", — розповіли у Держдепі.

Основними джерелами, які поширюють ці матеріали, є інтернет-видання Pressenza, на сайті якого вказано, що воно було засноване в Мілані у 2009 році, а з 2014 року зареєстроване в Еквадорі, та чилійське El Ciudadano.

Пропаганда РФ проти України

У Головному управлінні розвідки Міноборони 2 серпня поінформували, що російські політтехнологи підготували новий пакет брехні, розрахований на цільові аудиторії в Україні, США, Європі та Ізраїлі.

Мета всіх матеріалів єдина — переконати українців та союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви й протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є "важливіші" проблеми.

29 серпня в ГУР заявили, що Кремль затвердив 5 фейків проти України.