ЄС обговорить новий пакет санкцій проти Росії наступного тижня — Reuters

Прапор Євросоюзу. Getty Images

Члени Європейського союзу наступного тижня розпочнуть обговорювати пропозиції щодо 12 пакета санкцій проти Росії.

Про це повідомило Reuters із посиланням на дипломатів ЄС і європейського посадовця на умовах анонімності.

Як зазначається у матеріалі, обговорення нових обмежень зрушило з мертвої точки після того, як міністри закордонних справ G7 на зустрічі у Японії дали зелене світло на запровадження обмежень стосовно російських алмазів.

За словами одного зі співрозмовників, поточний термін для подання Європейською комісією пропозицій щодо 12 пакета санкцій, який потім буде обговорюватися урядами 27 країн ЄС, — на початку наступного тижня.

"План полягає в тому, що (Європейська — Ред.) комісія схвалить пакет найближчими днями. Потім його має затвердити Рада (Європейського союзу — Ред.)", — зазначило анонімне джерело агентства.

Також Reuters розповіли, що у проєкті санкцій ЄС може бути згадана пропозиція Бельгії стосовно обмеження на російські алмази, яка передбачає контроль за походженням коштовностей, що продаються.

Польща своєю чергою наполягала на повній забороні російських алмазів і скрапленого нафтового газу, а Естонія пропонувала додати до санкційного списку скраплений природний газ, але, вочевидь, цих пропозицій у проєкті санкцій не буде, додали співрозмовники.

Раніше президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна очікує на запровадження нового санкційного пакета проти Росії, який завадить Москві обходити наявні обмеження, зокрема через європейські компанії та територію держав-сусідів РФ.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.