"Показує важливість подальшої підтримки України": у Білому домі прокоментували статтю Залужного

. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Стаття головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного в The Economist, демонструє наскільки важливо, щоб західні партнери продовжували підтримувати Україну.

Про це на брифінгу сказав координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі відповідаючи на запитання про статтю і чи потрібна через це оновлена стратегія.

"Українські лідери мають право говорити про їхній прогрес чи його відсутність. Я думаю, що це підкреслює, наскільки важливо, щоби ми продовжували підтримувати Україну", — сказав він.

Кірбі наголосив, що в процесі війни змінюються потреби сторін, в тому числі щодо систем озброєнь, які партнери надають Україні.

"Ми розвивали і розвиваємо те, що ми надали Україні, у міру розвитку самої війни, і я підозрюю, що цей процес триватиме. Нам було б надзвичайно легше це зробити, якби Конгрес ухвалив додаткове фінансування для підтримки України, бо йдеться не лише про можливості України. Це — велика частина цього йде на поповнення запасів для США — для наших власних запасів", — сказав представник Білого дому.

Залужний у статті в The Economist заявив, що загроза переходу до позиційної війни і що затягування вигідне противнику, оскільки дасть йому змогу відновлювати та нарощувати свій військовий потенціал. Він також назвав п'ять пріоритетів для того, щоб перемогти рф.

За словами головкома, для виходу війни з глухого кута потрібен масштабний технологічний стрибок.