Сполучені Штати випускатимуть нову ядерно-гравітаційну бомбу — Пентагон

. Американський винищувач F-35A, 29 березня 2019 р., фото: АР

Сполучені Штати мають намір випускати новий тип ядерної бомби B61. Йдеться про бомбу B61-13, яку виготовлятиме Національне управління ядерної безпеки (NNSA) Міністерства енергетики.

Про це йдеться у заяві Пентагону.

"Міністерство оборони оголосило, що Сполучені Штати мають намір випускати сучасний варіант ядерної бомби вільного падіння B61, який отримав позначення B61-13", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Національне управління з ядерної безпеки Міністерства енергетики США вироблятиме B61-13. У Пентагоні вказали, що це рішення "відповідає вимогам умов безпеки, що швидко змінюються".

Як зазначив помічник міністра оборони з політики в космічній сфері Джон Пламб, виробництво бомби B61-13 дозволить замінити типи ядерних бомб, що знаходяться в арсеналах, такі як B61-7. При цьому він підкреслив, що виробництво B61-13 не збільшить загальну кількість зброї в ядерному арсеналі США.

У заяві Пентагону йдеться, що потужність нового типу ядерної бомби буде аналогічна потужності B61-7, але вищою, ніж у бомби типу B61-12.

Потужність бомби у документі не вказується. У Міноборони також повідомили, що новий тип бомби доставлятиметься за допомогою сучасних літаків.