Грузія впустила сімох громадян України, яких раніше Росія вивезла з Херсона

. Пункт пропуску "Верхній Ларс" на російсько-грузинському кордоні, ілюстративне фото: AP

Грузія дозволила перетнути кордон сімом українцям, яких під час окупації Херсона росіяни силоміць вивезли до РФ.

Про це повідомила волонтерська організація Volunteers Tbilisi.

За їхніми даними, у середу, 25 жовтня, семеро чоловіків прибули на автовокзал Дідубе в місті Тбілісі.

Нині волонтери допомагають українцям отримати документи для повернення на батьківщину. Це колишні ув'язнені з України, яких силою вивезли до російських колоній. Раніше усі вони відбували покарання у в’язницях Херсона.

Перед тим, як восени 2022 року Сили оборони України звільнили Херсон, їх перевезли в депортаційний центр у Волгограді. Там усім видали постанови про заборону на в'їзд до Росії на вісім років.

11 жовтня українці намагалися перетнути російсько-грузинський кордон. Однак спочатку їм це не вдалося, оскільки грузинська сторона вимагала відповідь від МЗС України. Чоловіки понад два тижні жили у буферній зоні на кордоні.

За даними російського видання Медуза, напередодні один із колишніх ув'язнених на знак протесту порізав собі вени. Йому надали медичну допомогу, його стан стабільний.

"Ми всі є громадянами України і просто хочемо повернутися додому", — заявив ще один українець.

Це не перший такий випадок. Наприкінці серпня Грузія відмовлялася впускати на свою територію колишніх українських в'язнів. Група із шести українців провела на Верхньому Ларсі десять днів. Згодом їх впустили на територію Грузії.