Грузія не впустила до країни колишніх ув'язнених з Херсонщини, яких насильно вивезли до Росії

. Фото: УНІАН

Грузинські прикордонники не впустили до країни п’ятьох колишніх ув’язнених із Херсонської області. Їх російські окупанти насильно вивезли, а після закінчення строку покарання депортували з Росії.

Про це виданню "Медіазона" повідомила голова організації Unmode Айдана Федосік, яка допомагає херсонським в’язням.

За її словами, таке відбулось вперше. Раніше Грузія завжди пропускала українців, щоб вони могли звідси повернутись додому.

"На цей раз п'ятьом засудженим на КПП на Верхньому Ларсі винесли відмову з "інших причин". Чоловіки вже дві доби перебувають у буферній зоні: вони категорично відмовляються повертатися до Росії. Звернення до уповноваженого з прав людини в Грузії та до українських дипломатів результату не принесли", повідомила Федосік.

Голова організації Unmode уточнила, що серед тих, кого не пропускають, є пацієнти, що приймають довічну терапію, яка закінчується.

У листопаді 2022 року правоохоронці виявили та передали пенітенціарній службі 166 ув'язнених херсонського слідчого ізолятора, яких випустили на волю російські військові під час відводу військ на лівий берег Дніпра.

12 років ув'язнення загрожує колишньому начальнику "Північної виправної колонії №90". Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, а саме депортацію понад 1700 людей.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber