Держдума РФ у першому читанні підтримала відкликання ратифікації Договору про заборону ядерних випробувань

. Держдума РФ. Фото: Getty Images

У Росії Держдума ухвалила в першому читанні законопроєкт про відкликання РФ ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Про це повідомляється на сайті Держдуми.

"Питання про необхідність відкликання ратифікації порушив президент РФ Володимир Путін на засіданні дискусійного клубу "Валдай". Як раніше говорив голова Держдуми В'ячеслав Володін, 18 і 19 жовтня документ може бути розглянутий у другому і в третьому читаннях", — йдеться у повідомленні.

Володін заявив, що Росія ратифікувала договір ще 2000 року, а США не зробили цього через своє "безвідповідальне ставлення до питань глобальної безпеки".

"Вашингтон повинен нарешті зрозуміти, що гегемонія з їхнього боку ні до чого доброго не призводить. Необхідний діалог на принципах взаємної поваги, відсутності подвійних стандартів, невтручання у справи суверенних держав", — заявив Володін.

Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) був схвалений 10 вересня 1996 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Його відкрили для підписання всіма країнами 24 вересня 1996 року.

Головна мета договору — це запровадження заборони на всі ядерні випробування — наземні, підземні, в атмосфері та під водою.

Держави, які є сторонами ДВЗЯВ, узяли на себе юридичні зобов'язання не здійснювати жодних ядерних вибухів, а також утримуватися від спонукання, заохочення або будь-якої участі в проведенні випробувальних вибухів. Оскільки договір безстроковий, заборона не має часового обмеження.

ДВЗЯВ підписали 187 країн і ратифікували 178. Сполучені Штати підписали, але не ратифікували договір. При цьому вони дотримуються мораторію на випробувальні вибухи ядерної зброї з 1992 року.