Перший е-рецепт можна отримати без візиту до лікаря — МОЗ

. Фото: Уніан (ілюстративне)

Відтепер пацієнти мають змогу отримати перший електронний рецепт без відвідування лікаря. Раніше людина могла його отримати без візиту тільки за наявності гострих чи хронічних захворювань. У всіх інших випадках пацієнт обов’язково мав бути фізично присутнім на прийомі у лікаря під час виписки першого е-рецепта.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"Це означає, що навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію", — йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначили, що у своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта даних про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації. Також він обов’язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Водночас рішення лікаря про дистанційне призначення ліків має обовʼязково відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

У відомстві також нагадали, що з 12 жовтня відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів в аптеці починає здійснюватися виключно на підставі електронного рецепта. При цьому паперовий рецепт продовжує діяти на територіях, де ведуться активні бойові дії, та для призначення екстемпоральних наркотичних лікарських засобів (тобто таких, що виготовляються в аптеці).

"Усі ці зміни покликані спростити процес призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів і водночас мінімізувати прояви самолікування", — пояснили у МОЗ

17 жовтня в Україні з 30 до 90 календарних днів збільшили термін дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт.

Що відомо про впровадження е-рецептів

З 1 серпня 2022 року МОЗ почало впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість є доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

З 1 листопада в Україні запровадили електронний рецепт на ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Такий рецепт дійсний 10 діб.