В Україні виявили 10 випадків зараження штамом COVID-19 "Еріс"

Коронавірус. Ілюстративне фото. Коронавірус. Фото ілюстративне: freepik

У шести областях України виявили загалом 10 випадків "Еріс" — це підвид штаму "Омікрон" коронавірусу. Він дає такі самі симптоми, як інші штами, але швидше вражає ослаблений імунітет.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

У МОЗ додають: у кожній області фахівці центрів контролю та профілактики хвороб збирають в людей біозразки, щоб досліджувати штами та вивчати нові мутації.

"Еріс" — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон". "Еріс" виявили в Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Симптоми в нього такі ж, як і за інших відомих штамів коронавірусу: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність штаму "Еріс" — додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Але Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює глобальний ризик цього штаму для людей як низький.

Усього на території України зараз існують 14 виявлених штамів довкола "Омікрону".

За час 2-8 жовтня медики зареєстрували 5 186 випадків захворювання на COVID-19 в українців, 18 людей померли.

Вакцинація проти коронавірусу

МОЗ ще раз нагадує про те, що потрібно вакцинуватися проти COVID-19. Це захищає від тяжкого перебігу хвороби. Повний цикл щеплення складається з 2 доз первинної вакцинації та бустерного уколу через 5 місяців. Насамперед рекомендують щепитися таким категоріям:

  • люди, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання;
  • вагітні;
  • старші за 60 років;
  • ті, хто перебуває у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні безоплатна. Записатися на щеплення можна у сімейного лікаря та пунктах щеплень. З 1 липня в Україні скасували карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. COVID-19 перейшов до групи сезонних захворювань.